Fotel biurowy

Jakie cechy powinien mieć dobry fotel biurowy przeznaczony do stałej pracy siedzącej? Warto uświadomić sobie tych kilka cech, które sprawią, że praca będzie mniej uciążliwa, a nasz kręgosłup chroniony przed nadmiernym obciążeniem.

Fotel biurowy Ergomax Enjoy - skóra

Obracanie i przesuwanie

Fotel biurowy z funkcją obracania i jazdy na kółkach ułatwia prace biurową, zwłaszcza w przypadkach kiedy operujemy przy dużym biurku i obok mamy stolik komputerowy.

Profilowanie siedziska i oparcia

Dobrze wyprofilowane siedziska i oparcia to nie tylko większy komfort siedzenia, ale również unikanie niepotrzebnego obciążenia poszczególnych części ciała. Dobre profile pozwalają na równomierne rozłożenie obciążenia, mniejsze zmęczenie mięśni i stawów.

Regulacja elementów fotela

Praktycznie wszystkie elementy fotela biurowego są regulowane w celu jak najlepszego dopasowania do sylwetki siedzącego pracownika. Ma to zapewnić jak najlepszą pozycję ciała w czasie pracy.

Materiały obiciowe

Materiały stosowane  na obicia to nie tylko komfort i przyjemność w dotyku. Przede wszystkim chodzi o elastyczność i jeszcze lepsze dopasowywanie się do kształtów ciała oraz przepływ powietrza zapobiegający poceniu się.