Strona główna
DIY
Tutaj jesteś
DIY pomysły na półki do ksiażki

Ciekawe inspiracje do przechowywania książek

Data publikacji 16 stycznia 2023

Choć w dzisiejszych czasach książki ustąpiły pola tabletom, czytnikom czy też po prostu smartfonom i komputerom, to jednak w dalszym ciągu w niejednym domu znaleźć można nieprzebrane ilości książek. Nic więc dziwnego, że nadal słychać pytania, jak można w efektywny i gustowny sposób je przechowywać. Jakie są zatem najlepsze pomysły na półki do ksiażki?

Domowa biblioteczka

Jaki jest zdecydowanie najlepszy pomysł na przechowywanie dużej ilości książek? Być może wiele osób uzna ten pomysł za nieco przestarzały, lecz nie da się ukryć, że najefektywniejszą metodą na ułożenie dużej ilości książek jest stworzenie po prostu małej domowej biblioteczki. Co będzie do tego potrzebne?
Zdecydowanie najważniejsze jest to, aby posiadać w domu kilka pustych ścian, przy których można będzie ustawić duże regały z półkami. Dzięki temu znajdzie się dostatecznie dużo miejsca, aby pomieścić nawet kilkaset książek.

Półka na książki w kształcie książki

Oczywiście tworzenie dużej biblioteczki z książkami nie jest dla każdego. Część osób szuka znacznie ciekawszych i bardziej kreatywnych rozwiązań problemu zagospodarowania dużej ilości książek. Jak się jednak okazuje, inspiracje do przechowywania książek można znaleźć w nich samych. Doskonałym bowiem przykładem jest w tym wypadku półka, która wygląda dokładnie tak samo, jak książka.
Półki tego rodzaju przykręcane są oczywiście bezpośrednio do ściany, lecz dzięki swojemu wyglądowi powodują, że ma się wrażenie wiszącej w powietrzu książki. Jeśli ułoży się na takiej półce stosik książek, osiągnie się naprawdę rewelacyjny efekt. Takie półki szczególnie mocno cenią sobie osoby młode i młodzież w wieku szkolnym, która stawia na oryginalne rozwiązania.

A może zrobić półkę z drabiny?

Oczywiście kreatywne pomysły w zakresie tworzenia półek na książki nie kończą się na powyższym przykładzie. Inną rewelacyjną półką może być ta, która zostanie wykonana z drabiny. Na czym to dokładnie polega?
Jeśli tylko ma się drabinę, a także kilka drewnianych desek i wkręty, można przy pomocy tych elementów wykonać rewelacyjny loftowy regał na książki i inne przedmioty. Wystarczy tylko deski przełożyć przez drabinę, oprzeć je na stopniach i oczywiście dokładnie przykręcić. Otrzymuje się w ten sposób niebanalny i bardzo oryginalny mebel, który może być ozdobą każdego domu i mieszkania.

Robimy półki ze skrzyneczek

Rzecz jasna możliwości w zakresie recyklingu i wykorzystania niepotrzebnych już elementów nie kończą się na drabinie. Innym bardzo ciekawym przykładem podobnego stylu myślenia o z pozoru niepotrzebnych już przedmiotach jest zamienianie na półki z książkami drewnianych skrzyneczek.
Często na rynku spotkać się można z regałami, które przypominają gotowe boksy o różnej wielkości. Dokładnie ten sam efekt można uzyskać, jeśli tylko zastosuje się skrzyneczki. Wystarczy tylko je odpowiednio przygotować, pomalować w ładne kolory i zawiesić na ścianie. W ten prosty i przede wszystkim bardzo tani sposób można mieć naprawdę piękne i niespotykane u nikogo innego półki na książki i nie tylko.

fotel wypoczynkowy

Redakcja hotmeble.pl

Nasza redakcja jest po to, aby pomóc w tworzeniu przestrzeni, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również sprzyjają zdrowiu i zrównoważonemu stylowi życia. Dołącz do nas, aby odkrywać nowe pomysły i techniki, które sprawią, że Twój dom będzie wyjątkowy i przyjazny dla środowiska!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?