Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Jak często wymieniać filtr do oczyszczacza powietrza Philips?

Jak często wymieniać filtr do oczyszczacza powietrza Philips?

Data publikacji 4 kwietnia 2023

Oczyszczacze powietrza mają na celu poprawę jakości oraz czystości wdychanego przez ludzi powietrza. Dzięki urządzeniu możliwe jest usunięcie z pomieszczeń zanieczyszczeń, kurzu, sierści, wirusów, grzybów oraz bakterii lub/i smogu. W tym artykule przedstawione zostaną zalety oczyszczaczy powietrza oraz wytłumaczone będzie, gdzie najlepiej kupić filtry do oczyszczacza powietrza Philips.

W jakiej sytuacji warto kupić oczyszczacz powietrza?

Miejscem, w którym człowiek spędza najwięcej czasu są pomieszczenia. Niestety jakość powietrza w takich miejscach nie jest zbyt dobra. W warunkach domowych bardzo łatwo każdego dnia rozwijają się roztocze kurzu, które wpływają negatywnie na zdrowie. Dlatego oczyszczacz powietrza to urządzenie, które warto zakupić, aby o siebie zadbać. Nie jest to ogromny wydatek, a jeśli zakup będzie przemyślany to z pewnością produkt posłuży przez wiele lat.

Należy jednak pamiętać, że w oczyszczaczach trzeba regularnie wymieniać filtry. Jest to podstawa do tego, aby urządzenie działało poprawnie i przynosiło pożądane efekty. Oczyszczacze powietrza są szczególnie polecane osobom starszym, dzieciom, chorym oraz alergikom, w szczególności tym, którzy cierpią na astmę atopową.

Filtry w oczyszczaczach powietrza – co warto wiedzieć?

Każdy oczyszczacz powietrza jest wyposażony w filtry. które należy regularnie wymieniać. Zazwyczaj jest to zbiór trzech filtrów. Pierwszym z nich jest wstępny filtr, który jest zabezpieczeniem dla urządzenia przed zatkaniem większymi zanieczyszczeniami. Chodzi tutaj o kurze, sierść i pył zawieszony w powietrzu. Oznacza to, że filtr wstępny powinien być co jakiś czas dokładnie czyszczony ze zgromadzonego brudu.

Drugim rodzajem filtru jest węglowy, który ma porowatą strukturę i dużą powierzchnię filtrującą. Co więcej, ten filtr zawiera w swoim składzie węgiel aktywny, który ma właściwości absorpcyjne. Umożliwia to pochłanianie nieprzyjemnych zapachów, neutralizację dymu papierosowego oraz innych gazów. Ostatni jest filtr hepa, który charakteryzuje wysoka jakość. Co więcej, jest on bardzo często używany nawet placówkach medycznych. Jest to możliwe dzięki porowatej i mikrowłókienkowej budowie, która umożliwia wyłapać najmniejsze zanieczyszczenia, takie jak niewielkie bakterie, wirusy, grzyby i alergeny.

Gdzie kupić filtry do oczyszczacza powietrza Philips?

Filtry do oczyszczacza powietrza Philips można dostać w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób woli zamawiać produkty przez internet niż kupować je stacjonarnie. Dzieje się tak głównie dlatego, gdyż strony online mają w swojej ofercie produkty w bardzo niskich cenach. Często można zaoszczędzić nawet duże sumy.

Co więcej, kupując przez internet nie musimy wychodzić z domu, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że oryginalne filtry do oczyszczacza powietrza Philips są droższe niż zastępniki, które są równie dobre jakościowo. Dlatego warto znacznie zastanowić się nad zakupem zamienników. Przy normalnym użytkowaniu filtry Philips trzeba wymieniać mniej więcej raz na rok – zależy to od zaleceń producenta, posiadanego modelu oczyszczacza i ogólnego poziomu zanieczyszczeń powietrza na zamieszkiwanym obszarze.

fotel wypoczynkowy

Redakcja hotmeble.pl

Nasza redakcja jest po to, aby pomóc w tworzeniu przestrzeni, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również sprzyjają zdrowiu i zrównoważonemu stylowi życia. Dołącz do nas, aby odkrywać nowe pomysły i techniki, które sprawią, że Twój dom będzie wyjątkowy i przyjazny dla środowiska!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?