Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom minimalistyczne wnętrza

Jak urządzić minimalistyczne wnętrza? Czego unikać, a co się idealnie sprawdzi?

Data publikacji 29 marca 2023


Coraz więcej osób szuka nowoczesnych rozwiązań, które można zastosować podczas aranżacji mieszkania. Nie każdy chce zatrudniać projektanta wnętrz, a nie każdego też stać na skorzystanie z takiej usługi. Można jednak dużo informacji zaczerpnąć z Internetu i telewizji i samodzielnie urządzić stylowe minimalistyczne mieszkanie.

Minimalistyczne wnętrza – co to w ogóle oznacza?

Wiele w ostatnim czasie słyszy się o minimalistycznych wnętrzach. Taki styl jest obecnie modny i każdy chciałby urządzić swoje mieszkanie właśnie tak. Co dokładnie oznacza styl minimalistyczny? Można powiedzieć, że im mniej, tym lepiej. Nie oznacza to wcale, że pokoje mają być puste, a w kuchni muszą być jedynie meble i nic nie może stać na blacie kuchennym. Minimalizm odznacza się prostotą, ale w oryginalnym wydaniu. Nie trzeba dużo dodatków, aby wnętrze było funkcjonalne. Wiele osób z pewnością stwierdzi, że minimalistyczne wnętrza są surowe. Nic bardziej mylnego. Wystarczą dwa dodatki, aby surowe wnętrze stało się przytulne i ciepłe.

Jak urządzić minimalistycznie mieszkanie?

Minimalistyczne mieszkania cieszą się coraz większą popularnością. Najczęściej wszystkie pomieszczenia są urządzone w jednym stylu. Wiąże się to z jednym kolorem na ścianach. Na podłogach często w każdym pokoju są takie same panele czy płytki. Również meble są w jednakowym stylu. Dzięki temu całe mieszkanie jest jednolite i spójne. Warto przy aranżacji takich wnętrz uwzględnić oświetlenie, które odgrywa kluczową rolę. Dobrze dobrane lampy i moc żarówek pozwalają stworzyć ciepły klimat wieczorami. Kinkiety i lampki nocne są nie tylko funkcjonalne w takich sytuacjach, ale także są doskonałymi elementami ozdobnymi.

Czy w minimalistycznych wnętrzach mogą być dodatki i dekoracje?

Minimalizm kojarzy się z prostotą i małą ilością mebli czy dodatków. Tak w istocie jest. W mieszkaniu urządzonym w minimalistycznym stylu nie ma w każdym pomieszczeniu galerii zdjęć, czy pamiątek z każdych wakacji. Na komodzie stoją dwie ramki lub kwiatki. Oczywiście nie trzeba rezygnować z dekoracji. Muszą jednak być one spójne i nienachalne. Nie powinno być ich także za dużo.

Jakie kolory pasują do minimalistycznych wnętrz?

Minimalistyczne mieszkania są zazwyczaj jasne. Nie musi to być biały kolor, choć ten od razu jest kojarzony z taką aranżacją. Biel jest uniwersalna i sprawia, że każde pomieszczenie wygląda jak z katalogu. Również w minimalistycznych wnętrzach stosuje się odcienie beżu czy szarości. Nie oznacza to wcale, że nie można zaszaleć z kolorami. Można urządzić minimalistyczne wnętrza w odcieniach czerwieni czy granatu. Trzeba jednak wówczas postawić na jedną barwę i zrezygnować z dodatków. Wówczas efekt będzie doskonały.

Minimalizm wcale nie oznacza nudy!

Często minimalizm kojarzony jest z pustką i nudą. Nic jednak bardziej mylnego. Minimalistyczny styl może być bardzo ciekawy. Chodzi o to, aby nie zastawiać wszystkich pomieszczeń wieloma niepotrzebnymi meblami czy dodatkami. Przestrzenie powinny być przestronne, ale nie puste. Duży obraz na ścianie, lampa stojąca czy kwietnik pasują to takich wnętrz jak najbardziej.

Redakcja hotmeble.pl

Nasza redakcja jest po to, aby pomóc w tworzeniu przestrzeni, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również sprzyjają zdrowiu i zrównoważonemu stylowi życia. Dołącz do nas, aby odkrywać nowe pomysły i techniki, które sprawią, że Twój dom będzie wyjątkowy i przyjazny dla środowiska!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?