Nowoczesny narożnik do salonu – siblo.pl

Każde pomieszczenie w domu ma swoje znaczenie = mówi się, że jego sercem jest kuchnia. Najprzyjemniejsze miejsce to dla wielu osób pewnie sypialnia, zwłaszcza po ciężkim dniu. Ale który pokój przyciąga największą uwagę gości? Odpowiedź może być tylko jedna – salon.

Salon to reprezentacyjne pomieszczenie naszego domu czy też mieszkania. Tutaj zapraszamy gości lub się relaksujemy, czytając książkę czy oglądając wieczorem film z rodziną. Nieodłącznym elementem wyposażenia salonu oprócz stołu jest oczywiście narożnik. Musi on łączyć w sobie funkcjonalność, wygodę i ładny wygląd. Nie ma innej opcji – co nam po najpiękniejszym narożniku, jeśli po godzinie siedzenia bolą nas plecy? Z kolei nikt przykładający uwagę do aranżacji mieszkania nie wstawi mebla o odpychającym designie, choćby był najwygodniejszy. Polecamy więc państwu kilka ciekawych propozycji, które spełniają podstawowe kryteria. Jako, że każdy ma inny gust, pomysł na dom, przedstawiamy różne warianty narożnika do salonu. Poniższe modele zebraliśmy od sklepu internetowego Siblo, ze względu na wysoką jakość oraz szeroki wybór mebli dających poczucie komfortu, ciepła i wygody.

Narożnik rozkładany Beli z funkcją spania – Wymiar zewnętrzny 232×161 cm

To narożnik do salonu przeznaczony dla trzech osób o kształcie litery L. Kolekcja Bali dedykowana jest dla ludzi szukających eleganckiego mebla. Nowoczesny design nadają mu pikowane siedziska i zagłówki oraz drewniane nóżki. Tkanina narożnika Bali to miękka i aksamitna w dotyku Riviera. Ta tkanina typu velvet jest bardzo wytrzymała i odporna na ścieranie podczas użytkowania. Dużą zaletą jest jej dostępność w szerokiej gamie kolorystycznej. Sam narożnik w tej cenie stanowi naprawdę fajną ofertę, zwłaszcza, że posiada dodatkową funkcję spania. To duże udogodnienie, np. podczas wizyty rodziny czy znajomych, którzy chcieliby się zatrzymać na noc.

Narożnik Antonio – Wymiar zewnętrzny 275×202 cm

Prostą, wytrzymałą konstrukcję tego narożnika połączono z intersującymi detalami. Są to lekko zaokrąglone boki, szeroki podłokietnik, chromowane nóżki oraz subtelne przeszycia na siedziskach oraz regulowanych zagłówkach. Komfort użytkowania zapewnia ergonomiczne, wyprofilowane oparcie oraz głębokie siedziska. W tym przypadku producent użył elastycznej pianki T30 oraz odpornej na zużycie sprężyny falistej. Narożnik Antonio pomieści cztery osoby, powierzchnia do spania to natomiast 125 cm x 193 cm. Wszystko dzięki intuicyjnej funkcji rozkładania delfin.

Duży atut tego narożnika do salonu to tkanina o nazwie Monolith, Należy ona do grupy tkanin WATER REPELLENT, czyli posiadających właściwości utrudniające wchłanianie rozlanych cieczy. Warstwa ochronna tworzy hydrofobową powłokę, dzięki czemu ciecz skrapla się na powierzchni materiału. W sytuacji, kiedy podczas imprezy ktoś rozleje napój, wystarczy osuszyć tkaninę ściereczką.

Narożnik Eva – Wymiar zewnętrzny 330×216 cm

Kolejnym narożnikiem wyposażonym w tkaninę Monolith jest narożnik serii Eva. To model przeznaczony nawet dla pięciu osób, z pewnością zagwarantuje on dużą przestrzeń do odpoczynku. Zalecany jest raczej do dużych, przestronnych salonów. Ciekawym pomysłem jest zróżnicowanie stron narożnika – jedna posiada standardowe siedzisko, druga wyposażona została w większą przestrzeń do odpoczynku, nawet w pozycji leżącej. Wyprofilowane, wysokie oparcia wyposażone są w sześć regulowanych zagłówków, dzięki czemu użytkownik może dopasować narożnik do własnych potrzeb. Podobnie jak w przypadku narożnika Adriano, jego siedziska wykonano z elastycznej pianki T30 oraz solidnej sprężyny falistej.

Narożnik tapicerowany Some – Wymiar zewnętrzny 294×187 cm

Na koniec narożnik cechujący się wyrafinowanym połaczeniem komfortu i elegancji. Meble z kolekcji Some to współczesny design, dzięki czemu znajdują one zastosowanie w najróżniejszych aranżacjach tworząc wyjątkowy klimat. Delikatne metalowe nóżki nadają dodatkową lekkość i elegancję, podobnie jak pięknie pikowane siedziska i zagłówki. Niestandardowe funkcje przesuwu oparć wraz z regulacją zagłówków i podłokietników umożliwiają dostosowanie narożnika do swoich indywidualnych potrzeb.


Narożnik Some posiada tkaninę o nazwie Tarim, jest ona bardzo przyjemna i miękka w dotyku. Jej zaletą jest także wysoka odporność na działanie światła oraz mechacenie podczas użytkowania. To tkanina skrojona pod osoby, które lubią zwierzęta, bowiem oprócz dużej wytrzymałości, łatwo się ją czyści.

Dodaj komentarz