Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom szafka nocna diy

Szafka nocna skandynawska – co warto o niej wiedzieć?

Data publikacji 17 stycznia 2023

Każda sypialnia musi być wyposażona w kilka podstawowych elementów, takich jak łóżko, szafa czy też np. komoda lub toaletka. Jak się jednak okazuje, innym bardzo często polecanym dodatkiem do każdej sypialni jest szafka nocna skandynawska. Czym się ona charakteryzuje i czy faktycznie warto ją wybrać? A może jednak jest to zbyt specyficzny mebel, który nie każdemu przypadnie do gustu?

Dlaczego wąska szafka nocna jest potrzebna w sypialni?

Zanim jednak przejdzie się do najważniejszej kwestii, czyli tego, jak wybrać dobrą szafkę nocną i czy styl skandynawski będzie w tym wypadku odpowiedni, przede wszystkim dowiedzieć się trzeba, czy jest to w ogóle potrzebny mebel. Do czego służy szafka nocna i gdzie jest ona ustawiana?
Jest to niewielkich rozmiarów szafeczka, która stawiana jest przy łóżku, przy każdej śpiącej osobie. Służy ona do przechowywania najpotrzebniejszych, osobistych przedmiotów, które w jakiś sposób mogą być przydatne na wieczór przed snem lub w nocy. Dobrym tego przykładem mogą być leki czy też np. książki lub gazety do czytania przed pójściem spać.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Skoro wiadomo już, czym jest szafka nocna, warto sobie teraz odpowiedzieć na drugie pytanie, czyli czym się tak właściwie charakteryzuje styl skandynawski. Czy szafka wykonana w takim stylu będzie dobrym wyborem?
Zdecydowanie najbardziej charakterystyczną cechą stylu skandynawskiego jest minimalizm. Meble i akcesoria wykonane w ten sposób nie mają wielu zdobień, atrakcyjnych krzykliwych kolorów czy też innych elementów czysto estetycznych. Są to proste, funkcjonalne meble, które mają za zadanie przede wszystkim spełniać pewne funkcje. W jakich kolorach utrzymane są takie meble? Duży nacisk stawia się w ich przypadku na wykorzystywanie naturalnych materiałów, czyli np. drewna i łączenie go z bielą lub beżem. Osiąga się w ten sposób charakterystyczne dla stylu skandynawskiego połączenie barw.

Szafka nocna diy — czy jest to możliwe?

Jak więc widać styl skandynawski może być naprawdę bardzo ciekawym rozwiązaniem, po które sięgnąć może dosłownie każdy. I choć nie jest on specjalnie drogi, a takie meble, jak szafki nocne, kosztują najczęściej kilkaset złotych, to jednak tak czy inaczej, wiele osób zastanawia się nad tym, czy możliwe jest wykonanie ich samodzielnie. Jak się okazuje, ze względu na prostotę i stawianie jedynie na naturalne materiały, można w bardzo prosty sposób samodzielnie odtworzyć taki mebel.
Z jakiego powodu warto sobie zadać ten trud? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że samodzielnie zrobiona szafka będzie charakteryzowała się oryginalnością i unikatowością. Nikt inny na świecie nie będzie miał dokładnie takiego samego mebla. Dla wielu osób jest to bardzo ważne, ponieważ obecnie sporo domów wygląda dokładnie tak samo z powodu masowej produkcji tych samych mebli.
Inną korzyścią jest oczywiście także cena. Jeśli podejmie się próbę złożenia takiej szafki samodzielnie i wykorzysta do tego celu produkty z recyklingu, uda się znacznie obniżyć koszt wykonania.

fotel wypoczynkowy

Redakcja hotmeble.pl

Nasza redakcja jest po to, aby pomóc w tworzeniu przestrzeni, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również sprzyjają zdrowiu i zrównoważonemu stylowi życia. Dołącz do nas, aby odkrywać nowe pomysły i techniki, które sprawią, że Twój dom będzie wyjątkowy i przyjazny dla środowiska!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?