Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom szare panele w salonie

Szara podłoga w salonie – aranżacje warte polecenia

Data publikacji 28 marca 2023


Bez względu na to, czy nasz salon jest duży, czy też jego wielkość pozostawia wiele do życzenia, wybór kolorystyki, w jakiej powinna zostać utrzymana podłoga w tym pomieszczeniu nie powinien być przypadkowy. Owszem, to nie ona przesądza o funkcjonalności i przytulności salonu. Jeśli jednak jest dobrana niestarannie, potrafi zniweczyć wszystkie podejmowane przez nas wysiłki.

Pochwała odcieni szarości

W sklepach meblowych czeka na nas szereg rozwiązań, którymi warto się zainteresować. Trendy zmieniają się dość szybko, możemy jednak wskazać rozwiązania, które radzą sobie dobrze nawet pomimo modowych zawirowań. W ten sposób określane są choćby szare panele w salonie. Słowa uznania pod ich adresem nie są przy tym przypadkowe.
Odcienie szarości spotykają się z życzliwym przyjęciem przede wszystkim dlatego, że są neutralne. Nie gryzą się z wieloma innymi kolorami. Można zestawiać je tak z odcieniami zimnymi, jak i ciepłymi, nic też nie stoi na przeszkodzie temu, aby kolory znajdujące się w ich otoczeniu były dość intensywne. Plusem odcieni szarości okazują się jednak także względy praktyczne. Szare panele są łatwe w utrzymaniu w czystości. Oczywiście, nie obejdzie się bez ich regularnego sprzątania, można jednak liczyć na to, że nie będzie na nich widoczny ani kurz, ani drobne zabrudzenia.

Szara podłoga – ciekawe aranżacje

Najbardziej klasycznym zestawieniem jest to, w którym szara podłoga w salonie jest łączona z białymi ścianami oraz z meblami wykonanymi z drewna. Choć jednak efekt końcowy zachwyca, gdy w grę wchodzi szara podłoga aranżacje mogą być znacznie bardziej zaskakujące. Ciekawym pomysłem może okazać się choćby postawienie na zestawienie szarości oraz kontrastujących elementów dekoracyjnych. Jak już wspomniano, szarość nie boi się nawet mniej oczywistych połączeń, sprawdza się więc świetnie choćby w towarzystwie czerwieni oraz żółci. Jeszcze innym ciekawym pomysłem jest zestawienie szarej podłogi oraz dodatków w tym samym odcieniu. Wbrew obawom wielu osób nie jest to wcale mało interesujące połączenie. Przeciwnie, stanowi ono fantastyczne tło dla minimalistycznych, prostych wnętrz.

Szara podłoga – tych błędów unikaj

Aranżacji, których centralnym punktem jest szara podłoga, jest wiele. Może się więc wydawać, że odcienie szarości są bezproblemowe. Nie jest to jednak prawda. Na ich wielbicieli czyha przynajmniej kilka pułapek.
Najpoważniejsza wiąże się z tworzeniem zbyt ciemnych lub zbyt jasnych zestawień. Pomieszczenie może stać się wtedy optycznie mniejsze, bardziej ponure, a nawet – przesadnie sterylne. O ostrożności warto pomyśleć także wtedy, gdy planuje się zestawić ze sobą zbyt wiele odcieni szarości. W pewnym momencie zamiast oczekiwanej elegancki można uzyskać nieharmonijność. Decydując się na szarą podłogę warto pamiętać też o odpowiednim oświetleniu. Nawet w pokoju doskonale nasłonecznionym jedno źródło światła to zdecydowanie za mało. Gdy zapadnie półmrok odcienie szarości w zestawieniu z niedostatecznym światłem będą sprawiać dość ponure wrażenie niwecząc nasze wysiłki, aby stworzyć niezapomniany salon.

Redakcja hotmeble.pl

Nasza redakcja jest po to, aby pomóc w tworzeniu przestrzeni, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również sprzyjają zdrowiu i zrównoważonemu stylowi życia. Dołącz do nas, aby odkrywać nowe pomysły i techniki, które sprawią, że Twój dom będzie wyjątkowy i przyjazny dla środowiska!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?